Vedení Českého Těšína ocenilo v pondělí 29. června 2020 zástupce policistů a hasičů, kteří se 18. června podíleli na hašení nebezpečného požáru LPG nádrží u čerpací stanice, ul. Karvinské. Požár založil žhář ve čtvrtek 18. června ráno po 5. hodině. Profesionální i dobrovolní hasiči a příslušníci Policie ČR i strážníci městské policie společně tuto nebezpečnou situaci zvládli. Hasiči několik hodin ochlazovali nádrže, aby nedošlo k extrémnímu nárustu tlaku a nádrže neexplodovaly. Na zásahu se podílelo 11 hasičských jednotek z Moravskoslezského kraje.

Zásahu se pod vedením Jakuba Stašáka v zastoupení velitele Jakuba Kohla účastnil František Helis, Rudolf Helis, Jakub Tarnawa, Petr Zajíc a Zdeněk Zajíc.

Při této příležitosti bychom chtěli poděkovat nejen hasičům zasahujícím při tomto rizikovém požáru, ale také všem ostatním členům JSDH za jejich obětavost, odvahu, profesionální přístup, nasazení a skvělou spolupráci týmu, která je nezbytná. Zásluhou tohoto osobního přístupu každého člena a díky svému neustálému sebezdokonalování a vzdělávání mladších členů, můžeme konstatovat, že se náš sbor rozvíjí a pevně věříme, že to tak zůstane i v dalších letech.

SDH Rychvald letos oslaví 125 let od svého založení. Jsme na členy Sboru dobrovolných hasičů Rychvald a členy Jednotky sboru dobrovolných hasičů Rychvald oprávněně velice hrdi. Děkujeme za jejich vytrvalou práci pro město Rychvald i okolní města. Velmi si vážíme jejich pomoci, kterou poskytují ve svém volném čase, abychom my občané mohli poklidně žít ve svých obydlích.

2007 nadrze1 2007 nadrze22007 nadrze3

 

 

 

 

 

 

 

 

Město Rychvald

 • Dnes má
  svátek
  Václav
 • Dnešní
  datum
  28. 9. 2020
 • Teplota
  v Rychvaldě
   10 °C
 • Počet
  obyvatel
  7 501
 • Rozloha
  města
  1 704 ha
 • GPS N
  GPS E
  49°51΄ - 49°53΄ sev.š.
  18°22΄- 18°24΄ vých.d.

Mapa obce